Melodie srdce

20. prosince 2017 v 21:08 | Ter |  ~Téma týdne~


Bylo jednou jedno srdce. Narodilo se v milé rodině. Srdce bylo šťastné a jeho melodie byla veselá a když ji lidé zaschleli usmívali se a vnímali líbezné tóny melodie. Jak ale srdce pokračovalo dál životem a odešlo do světa, něco se změnilo. Už to nebyla tak veselá hudba, jak bývávala. Začala se přeměňovat v cosi melancholického, časem až skoro depresivního. Potkávalo zlé lidi, co k němu chovali jako ke kusu bezcenného předmětu. Na srdci se začaly objevovat šrámy. Některé menší, některé větší. Srdce už pomalu nechtělo hrát svou melodii dál, ale pokračovalo. Bylo opravdu ve špatném stavu, skoro na rozpadnutí. Cítilo, že už dál nejspíš znít nebude. Bylo tak hrozně smutné, protože nikomu přece nic neudělalo. Tak proč se k němu chovali lidé tak špatně? Vždyť jenom chtělo vesele tlouct svou melodii.

Jednou, když srdce odhodil jeden zlý člověk leželo venku na ulici. Šel kolem muž, který si ho všiml. Viděl v jakém je hrozném stavu a okamžitě začal jednat. Opatrně ho zvedl a odnesl si ho domů. Srdce už dohrávalo poslední tóny jeho melodie. Byly tak něžné a smutné zároveň, že by se nejednomu chtělo brečet. Blížilo se ke konci svého vystoupení. Muž srdce očistil a zahojil jeho šrámy. Srdce se začalo pomalu léčit. Melodie pořád pokračovala dál. Začalo se v ní objevovat něco, co už dlouho v melodii nezaznělo - odhodlání, statečnost a hlavně víra s novou nadějí.

Nálezce se na srdce podíval a usmál. To srdce povzbudilo. Dodalo mu to plno síly pokračovat. Vědělo, že je ve správných rukou. Cítilo to. Najednou i znělo lépe. Bylo zase veselé jako kdysi. Už dlouho se nikomu nepodařilo ho tak krásně rozeznít. A připomenou mu, jaké je to opět se vrátit ke své staré melodii. Muž o srdce pečoval, jak nejlíp uměl. Stali se nerozlučnou dvojkou. Srdce nedokázalo pochopit, že se na něj usmálo tak velké štěstí a doufalo, že tato přenádherná, veselá melodie, která každého tolik namotivuje žít a být šťastným už neskončí. Doufalo, že s ním bude muž co nejdéle to půjde a taky doufalo, že už konečně našlo správnou osobu, pro kterou může tlouct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. prosince 2017 v 9:27 | Reagovat

Dobré srdce si zaslouží dobré lidi :)

2 Shadow Shadow | Web | 21. prosince 2017 v 13:54 | Reagovat

Nádherné nemám slov

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama